Sunday, June 4, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeKosovëTragjedi shqiptare/ Përfshihet nga flakët banesa, humb jetën 7-vjeçarja shqiptare

Tragjedi shqiptare/ Përfshihet nga flakët banesa, humb jetën 7-vjeçarja shqiptare


Një vajzë e vogël 7-vjeçare ka humbur jetën mes flakëve në banesën ku jetonte.

Ngjarja ka ndodhur në Servigliano të Italisë, një ditë më parë, ku zjarri përfshiu papritur banesën e familjes me origjinë nga Kosova.

Nëna e ndjeu fillimisht zjarrin nga era që po vinte dhe doli me shpejtësi jashtë me vajzën e madhe. Ajo u kthye përsëri për të marrë 7-vjeçaren, por nuk arriti dot.

Ndërhyrja e zjarrëfikëses qe e shpejtë, por as ata nuk mundën dot të shpëtonin vogëlushen.

Mediat italiane raportojnë se mamaja dhe vajza më e madhe ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments