Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniTragjedi e madhe në Mal të Zi / Polici vret gruan, djalin...

Tragjedi e madhe në Mal të Zi / Polici vret gruan, djalin 12 vjeçar dhe më pas vetëvritet

Mali i Zi u trondit nga një tragjedi e tmerrshme familjare, shkruan Struga Ekspres.

Mbrëmë rreth orës 01:00 pas mesnate, M.D.(51) nga Podgorica ka vrarë me armë zjarri gruan e tij V.D.(49) dhe djalin e tij të mitur 12-vjeçar dhe më pas është vetëvrarë.

Siç shkruajnë mediat malazeze, M.D është punonjës në pension i Departamentit të Policisë.

Hetimin në vendngjarje e ka kryer prokurori i shtetit në Prokurorinë e Lartë të Shtetit në Podgoricë me pjesëmarrjen e ekspertëve balistikë dhe zyrtarëve të Departamentit të Sigurisë në Podgoricë. M.D. ishte punonjës në pension i Departamentit të Policisë, dhe V.D. edukatore – njofton Drejtoria e Policisë.

Sipas informacioneve të disponueshme, arma e përdorur si mjet për kryerjen e këtij krimi ishte në pronësi private. Në vendngjarje janë gjetur edhe dy armë zjarri të tjera, të cilat policia do të konstatojë nëse janë në pronësi të ligjshme.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments