Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaTragjedi e madhe në Gjermani: 8 të vrarë nga të shtënat në...

Tragjedi e madhe në Gjermani: 8 të vrarë nga të shtënat në dy shisha-bare në Gjermani


Bild raporton se Policia ka arritur të arrestojë një person të dyshuar për vrasjen e të paktën tetë personave dhe plagosjen e pesë të tjerëve në Hanau të Gjermanisë, transmeton Koha.net.

Sulmi ndodhi në dy shisha bare në Hanau.

Raportohet se autorët së pasi hapën zjarrë në një shisha bar në qendër të qytetit, dukë lënë të vdekur tre persona. Më pas shkuan në lagjen Kesselstadt, duke i lënë të vdekur edhe pesë të tjerë në një shisha bar.

Tetë të vrarë nga të shtënat në dy shisha-bare në Gjermani
Tetë persona kanë mbetur të vrarë dhe pesë tjerë janë plagosur, pasi që një sulmues ka hapur zjarr mbi një shisha-bar në qendër të qytetit gjerman, Hanau, në afërsi të Frankfurtit, mesnatën e së mërkurës.

Mediet lokale gjermane kanë raportuar njëkohësisht për të shtëna tjera, në një pjesë tjetër të këtij qyteti.

Sipas zyrtarëve, të dyshimtit janë në arrati, raporton gazeta gjermane “Bild”.

Hanau, në landin gjerman të Hessenit, ndodhet rreth 25 kilometra në lindje të Frankfurtit.

Sipas policisë, motivi për të shtënat mbetet i paqartë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments