Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniThaçi: Nëse nuk pranojmë propozimin francez, na pret ai rus

Thaçi: Nëse nuk pranojmë propozimin francez, na pret ai rus

Thaçi: Nëse nuk pranojmë propozimin francez, na pret ai rus

Kreu i PDSH-së, Mendu Thaçi sonte në TV21 duke biseduar për propozimin francez që ndodhet në tavolinën e Qeverisë, tha se nuk ka alternativë tjetër përpos asaj franceze, ndryshe pastaj do na presë alternativa ruse dhe ajo aziatike ku maqedonasit do të asimiloheshin që në sekondën e parë.

“Zakonisht, kur mohohet një rrugë, duket të ketë një alternativë. Alternativa tjetër është Rusia, te Unioni Aziatik. Maqedonasit në unionin të tillë janë të asimiluar që në sekondën e parë, duke filluar që nga qasja e Serbisë dhe Rusisë.”- tha Thaçi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments