Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriTemelko : Ekzistojmë në tërë Shqipërinë, qeveria në Tiranë na njeh vetëm...

Temelko : Ekzistojmë në tërë Shqipërinë, qeveria në Tiranë na njeh vetëm në Prespë

Maqedonasit në Shqipëri  me shumë aktivitete e shënuan Ditën e dy Ilindenave nën organizimin Komunës së Pustecit dhe shoqatës maqedonase “Ilinden ,transmeton InfoShqip.com

Ngjarja kryesore u mbajt mbrëmë në sheshin “Goce Dellcev” në Pustec,ku

Kryetari i komunës, Edmond Temelko, në fjalimin e tij theksoi se idealet e dy Ilindenave edhe më andej janë bartës të luftës së gjeneratave të ardhshme.

“ Historia e luftës për të drejtat e njeriut dhe liritë qytetare të maqedonasve në Republikën e Shqipërisë është e gjatë dhe e rëndë. Edhe pse gjendemi në tërë Shqipërinë, Qeveria në Tiranë ende na njeh vetëm në rajonin e Prespës. Shpresoj se procesi i demokratizimit të Republikës së Shqipërisë do të mundësoje përmirësimin e të drejtave të maqedonasve, grekëve, vllehve, romëve, serbëve, malazezëve dhe egjiptasve”, deklaroi Temelko.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments