Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniTaravari: U detyruam të largohemi sepse nuk u respektua marrëveshja

Taravari: U detyruam të largohemi sepse nuk u respektua marrëveshja

Aleanca për Shqiptarët ishte e detyruar që të dalim nga Qeveria, sepse nuk u respektua marrëveshja. Rër të ruajtur dinjitetin, është vendosur për të marrë këtë hap. Kështu ka deklaruar Arben Taravari nga Aleanca për Plusinfo pasi sot u dorëhoqën dy zëvendësministra nga partia e Ziadin Selës.
Taravari kujton se Aleanca për Shqiptarët në qeveri hyri në një moment dramatik për vendin më 27 prill dhe se partia nuk mund të tolerojë të trajtohet si “apendiks”.

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe kryetari aktual i Gostivarit sqaron se në dy muajt e fundit, partia e tyre u injorua në lidhje me çështjet e rëndësishme, duke përfshirë zgjidhjet e personelit që nuk janë informuar, e lëre më të konsultohen për një opinion./Fol

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments