Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniTaravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

Kandidati për president nga VLEN, Arben Taravari mbrëmë pas mesnate kur i siguroi të gjitha të dhënat nga vendvotimet dhe e konfirmoi fitoren e tij në Gostivarë ka shkruar:

Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

Përndryshe që nga momenti kur filluan të publikohen rezultatet, shumë eksponent të BDI-së dhe partive tjera që janë pjesë e Frontit Europian pretendonin se edhe në Gostivarë ka shënuar fitore kandidati i tyre Bujar Osmani.

Përndryshe nga 100% të vendvotimeve, Arben Taravari ka fituar 9 895 vota kurse Bujar Osmani 9 820 vota.

Rikujtojm që pjesë e Frontit Europian janë edhe 2 parti turke. TDP që njihet si parti më e madhe turke në zgjedhjet e fundit për Këshillim Komunal të 2021, në Gostivarë kishte fituar 2 815 vota.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments