Thursday, June 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSuper lajm: Çdo qytetar i Maqedonisë do të marrë pension, edhe nëse...

Super lajm: Çdo qytetar i Maqedonisë do të marrë pension, edhe nëse nuk i plotësojnë kushtet

Çdo qytetar i Maqedonisê do të ketë një pension nga shteti,informon Struga Eksprss.
Të gjitha gratë që mbushin 62 vjet dhe gjithê burrat që mbushin 64 vjet dhe nuk i mbushin kushtet për pensionim, do të marrin pension social shtetëror premtoi LSDM-së në fushatën e tyre zgjedhore.
Qytetarët që kanë jetuar në Maqedoni për 20 vitet e fundit do të kenë të drejtën e pensionit shtetëror.
Pensioni social shtetëror në fillim do të jetë në masën prej 40% të pensionit mesatar të pleqërisë.
Qytetarët mbi 65 vjeç, pavarësisht nëse ata kanë përmbushur kushtet për pensionim, secili prej tyre meriton një jetë dinjitoze nê një moshë të vjetër.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments