Friday, June 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiStrugë, punëtorët e kolektorit pa pagesa që nga muaji prill (VIDEO)

Strugë, punëtorët e kolektorit pa pagesa që nga muaji prill (VIDEO)

Të punësuarit në njësinë punuese Kolektor në Strugë që është pjesë e ndërmarrjes së ujësjellësit publik Proakva, festat e fundvitit i presin me shtatë paga minus. Pagën e fundit kanë marrë në muajin prill.
Vonesë kanë edhe kontributet për sigurim pensional dhe shëndetësor. Punëtorët pothuajse të gjitha kontrollet mjekësore i kryejnë në mënyrë private.

Drejtori i Proakva për Strugën, Vait Ajro premton se gjatë periudhës së ardhshme gradualisht do të paguhen të gjitha pagat e mbetura, dhe çdo gjë do të zgjidhet në gjashtë muajt e parë të vitit 2018.

Përndryshe, në njësinë punuese Kolektor në Strugë punojnë rreth 70 persona.
Miki Trajkovski

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments