Thursday, June 1, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeQytetiStrugë: Ja cili është personi që kërcënoi me jetë policët dhe punëtorin...

Strugë: Ja cili është personi që kërcënoi me jetë policët dhe punëtorin e farmacisë

Për shkak të dyshimit për kryerjen e veprave penale ,, grabitje “dhe një sulm mbi një personi zyrtar gjatë kryerjes së detyrës stacioni policor në Strugë lëshoi padi penale kundër B.D (52) nga Prilepi Novo GLV-ve.
Ai, veprat penale I ka kryer më 18 të këtij muaji në orën 9 dhe 15 minuta para farmacisë në rrugën “Marshall Tito” në Strugë. Aty menjëherë e ka vërejtur personi i punësuar në farmaci dhe dukshëm me agresivitet, me një thikë në dorë dhe kërcënime për jetën e ti, ai kërkoi për t’i dhënë atij një qetësues.
Punonjësi arriti të fshihej në farmaci dhe incidentin e raportoi në stacionin policor, ku policët arritën me shpejtësi. Në ndërhyrjen e tyre, B.D. me thikë në duart e tij, rezistonte në mënyrë aktive dhe kërcënimet e vazhdueshme për policët e uniformuar. Ai u dërgua në një stacion policor ku u more ne pyetje,njofton zëdhenesi i policise se SPB-OHER, Stefan Dimoski!
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments