Thursday, September 28, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderStruganja Gresa Mustafai shkëlqeu në Shkup, fiton medalje ari në karate dhe...

Struganja Gresa Mustafai shkëlqeu në Shkup, fiton medalje ari në karate dhe do tê marrë pjesë në kampionatin evropian (FOTO)

Dje më datë 04 12.2022 (e diel) u mbajt Kampionati Shteteror Play Off ne Shkup, ku struganja Gresa Mustafai e Klubit “Eroll 2007” mori pjese në këtë kampionat në kategorinë Junior +66 kg.

Gresa Mustafai pati një paraqitje të shkëlqyer e cila pas tre dueleve të fituara me plotë meritë, arriti ti fitoj bindshëm dhe me rezultate mjaftë te larta ku më pas u stolis me Medalje Ari, ku fiton të drejtën e kualifikimit për në Kampionatin Evropian te Karatesë që do të mbahet në muajin shkurt të vitit 2023 në Limasol të Qipros.

Dy trajnerët e sportites strugane, Shefi Reçi dhe Eroll Zendeloski shpresojnë nga Gresa për rezultate të suksesshme edhe në Qipro.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
Previous article
Next article
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments