Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiStrugani qe bashkoi mergaten shqiptare

Strugani qe bashkoi mergaten shqiptare

Strugani Albrim Murtishi  eshte nje nga  organizatoret me te suksesshem shqiptar per organizimin e turneve futbollistike ne Zvicer. Ai arriti te bashkoje qindra mergimtare shqiptar ne turneun ‘Socer Masters’ ku merrnin pjese 120 ekipe  te ndryshme.

Pra pesha me e madhe e ketij  organizimi nga Albrim Murtishi ishte qe te bashkoje mergaten shqiptare  ne kete turne dhe per te krijuar nje imazh te mire tek qytetaret zviceran dhe  per tu treguar atyre se shqiptaret dijne te jene organizator te mire,futbolldashes dhe te kulturuar ashtu si i ka hije nje shqiptari.

Turneu ‘Socer Masters’  filloi ne daten 8 nentor te vitit te kaluar dhe perfundoi me 1 mars te ketij viti.

Ekipi fitues i ketij turneu u shperblye me 5000 frenga zvicerane,vendi i dyte u shperblye me 2500 frenga dhe vendi i trete u shperblye me 500 frenga.Organizatoret e ketij turneu paralajmerojne se shperblimet per vitin e ardhshem per fituesit e turneut  do te dyfishohen.

29 vjecari Albrim Murtishi jeton dhe vepron prej kohesh ne Zvicer.(Struga Ekspres)

kupa1kupa2kupa3

 

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments