Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiSonte nga Struga shpallet zyrtarisht fillimi i fushatës së referendumit

Sonte nga Struga shpallet zyrtarisht fillimi i fushatës së referendumit

Sonte,duke filluar nga ora 19:30, në sallën e Pallatit të Kulturës në Strugë, qytetarëve e komunës do t’ju drejtohet Stevo Pendarovski, koordinator kombëtar për anëtarësimin në NATO, informon Strugw Ekspres.

Qëllimi i takimit është të informojë qytetarët për përfitimet e anëtarësimit në NATO dhe Bashkimin Evropian dhe të shpallë zyrtarisht fillimin e fushatës për referendumin. Maqedonia ka kaluar shumë udhëkryqe dhe në momente kyçe, gjithmonë zgjodhi të ardhmen,shprehet Stevo Pendarovski.
Ky mini miting i sotshëm ishte parashikuar të mbahej në qendër të Strugës, tek përmendorja e qytetit,por për shkak të shiut, ky minimiting do të realizohet në Pallatin e Kulturës në Strugë.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments