Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSot mund të shkarkojë dy ministrat e ASH-së

Sot mund të shkarkojë dy ministrat e ASH-së

Kuvendi sot në kuadër të seancës së 143-të, me kërkesë të kryeministrit teknik Talat Xhaferi, duhet të shkarkojë ministrin e Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti dhe atë të Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Azir Aliu. Për ministra të rinj janë propozuar Ilir Demiri, ministër i Shëndetësisë dhe Naim Bajrami, ministër i Shoqërisë Informatike dhe Administratës.

Seanca e Kuvendit është caktuar për në ora 11:00 dhe në rend dite përveç shkarkimit të ministrave Mëxhiti e Aliu mes tjerash do të jetë edhe propozim ligji për masa restriktive.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments