Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSot mbahet Kuvendi i 2-të i ASH-së, i thirrur nga Ziadin Sela

Sot mbahet Kuvendi i 2-të i ASH-së, i thirrur nga Ziadin Sela

Kryetari i Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka caktuar për sot në orën 13:00 në Shkup kuvendin 2-të të kësaj partie. Ndërsa dy ditë më parë të njëjtin kuvend e ka mbajtur edhe kryetari i ASH-së, Arben Taravari, ku Ziadin Sela e quajti si të pavlefshëm këtë kuvend. Ky i fundit ka thirrur në këtë kongres edhe kryetarin Taravari, “Unë e kam thirrë, si çdo anëtarë tjetër të Kuvendit Qendror me ftesë publike, është çështje e tij a vjen apo nuk vjen, vendin e ka aty që të vijë”, tha Sela gjatë ditës së djeshme në Parlament.

Ndërsa gjatë mbrëmjes së djeshme me 62 vota “pro”, janë shkarkuar dy ministrat Azir Aliu dhe Fatmir Mexhiti, krahu i Arben Taravarit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments