Sunday, May 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSot ka 393 të prekur me koronavirus dhe 4 të vdekur

Sot ka 393 të prekur me koronavirus dhe 4 të vdekur

Sërish shënon rritje numri i të prekurve nga COVID-19. Në 24 orët e fundit janë shënuar 393 raste të reja dhe 4 viktima. Nga 2464 testet e kryera, vetëm në Shkup pozitiv kanë rezultuar 189 persona. Rritje të shifrave ka edhe në Tetovë, ku janë shënuar 27 raste të reja, në Prilep 19, Gjevgjelia dhe Strumica nga 15 raste, ndërsa në Kumanovë 14. Që nga fillimi i Pandemisë me virusin korona janë prekur gjithsej 20 mijë e 555 persona, kanë ndërruar jetë 785 vetë, ndërsa janë shëruar 16 mijë e 99 persona. Raste aktive në të gjithë vendin janë 3671.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments