Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiFilipçe: Struga sot ka 7 të prekur me koronavirus

Filipçe: Struga sot ka 7 të prekur me koronavirus

Në 24 orët e fundit, u kryen 2464 teste dhe 393 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
– Shkup 189
– Kumanovë 14
– Dibër 2
– Shtip 13
– Prilep 19
– Tetovë 27
– Struga 7
– Veles 12
– Manastir 9
– Ohri 5
– Kavadarc 8
– Gostivar 6
– Gjevgjeli 15
– Strumica 15
– Kriva Pallanka 4
– Radovish 10
– Krushevë 1
– Koçani 13
– Probistip 3
Makedonski Brod 2
– Pehçevê 2
– Berovë 3
– Valandovë 1
– Dellçevë 3
– Kratovë 1
– Sveti Nikole 2
– Kërçova 6
– Resnjë 1

4 persona vdiqën në kushte spitalore, nga Shkupi (83), Kumanova (62), Kërçova (80) dhe Radovishi (54).

Numri i përgjithshëm itë diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 20555, numri i pacientëve të shëruar është 16099, numri i vdekjeve është 785, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3671.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments