/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Situatë alarmante në Maqedoni/ 14 viktima dhe 1285 raste të reja me Covid-19
Maqedoni, Slider

Situatë alarmante në Maqedoni/ 14 viktima dhe 1285 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 3404 testime, ndërsa janë regjistruar 1285 raste të reja të covid-19.

Shkup 522 – Kumanovë 43 – Dibër 3 – Shtip 46 – Prilep 79 – Tetovë 73 – Strugë 25 – Veles 63 – Bitola 57 – Ohër 40 – Kavadarci 46 – Gostivar 54 – Gjevgjelia 17 – Strumicë 36 – Kriva Palanka 8 – Radovish 13 – Krushevë 1- Koçani 22 – Probistip 2 – Demir Hisar 5 – Makedonski Brod 4 – Berovë 5 – Valandovë 3 – Vinicë 11 – Delçevo 11 – Kratovë 3 – Sveti Nikole 18 – Kërçovë 44 – Resen 4 – Negotino 27.

14 persona kanë ndëruar jetë, një pacient nga Shkupi (52), një nga Bitola (75), dy nga Kërçova (66 dhe 71), një nga Kriva Palanka (47) d), një nga Shtip (62), një nga Sveti Nikole (76), një nga Radovishi (66), katër pacientë nga Tetova (63, 50, 66, 66 dhe 82), një nga Gostivari (78) dhe një pacient nga Kavadraci (21). Të gjithë pacientët janë të vdekur në kushte spitalore.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 176 pacientë të shëruar nga Covid-19 Shkup 162- Kumanovë 5- Dibër 1- Shtip 2- Ohër 3- Gjevgjelia 1- Strumicë 1- Demir Hisar 1.

Deri më tani, gjithsej 268.932 testime për Covid-19 janë bërë në vendin tonë. Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve që nga fillimi i epidemisë shkon në 38782, numri i pacientëve të shëruar është 23011, numri i rasteve aktive shkon në 14661.

November 8, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres