Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionShpëtim Pollozhani: Vetëvendosja do të fitojë e vetme mbi 51% të votave

Shpëtim Pollozhani: Vetëvendosja do të fitojë e vetme mbi 51% të votave

Shpëtim Pollozhani>

LOJËRA TU ULËTA ME VJOSA OSMANI

Kandidimi i znj. Vjosa Osmani si ,,kryeministre” e ardhshme është rast tipik se si ujqërit e kapur të politikës i djegin kuadrot e rij. Ajo do ta ketë titullin, por logjistikën dhe infrastrukturën do t’ia kontrollojë Isa.
Nuk ka rast në botë që kryeministri të mos jetë edhe kryetar i partisë në pushtet.
Ajo do të lëvizë aqë sa do t’ia lëshojnë litarin Luta me Isën. Ky mjerim i znj. Vjosa Osmani i varros shpresat e shumë të rinjve.
Jam i bindur se të gjithë të rinjtë e dëshpëruar të LDK, shkaku i dështimit të koalicionit me LVV, do të shkojnë në LVV.
Me sabotimin e një koalicioni me LVV, Isa Mustafa dëshmoi se është kundër një fryme të re në Kosovë, dhe në një vijë me profiterët e luftës.
LVV do të fitojë e vetme mbi 51% të votave.
Qeverisja e LVV është imperativ i kohës.
Të dështuar janë të gjithë ata që shkojnë kundër kohës.
Kjo është epoka e LVV.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments