Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëSHPEND AHMETI EDHE NJË MANDAT KRYETAR I PRISHTINËS

SHPEND AHMETI EDHE NJË MANDAT KRYETAR I PRISHTINËS

Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fitues i zgjedhjeve për kryetar të Prishtinës, duke marrë edhe mandatin e dytë për ta drejtuar kryeqytetin.

Ahmeti fitoi këto zgjedhje pas numërimit të votave me kusht, me postë dhe personave me aftësi të kufizuara, njofton Klan Kosova.

Në raundin e balotazhit Ahmeti kishte marrë 41 mijë e 401 kurse kundërkandidati nga LDK Arban Abrashi kishte 41 mijë e 164.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments