Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiSHMK "Ibrahim Temo" në Strugë sot kremtoi 12 vjetorin e saj (FOTO)

SHMK “Ibrahim Temo” në Strugë sot kremtoi 12 vjetorin e saj (FOTO)

Sot SHMK ‘’Dr. Ibrahim Temo’’, kremtoi përvjetorin e 12- të të saj. Me këtë rast shkolla organizoi festë për shënimin e kësaj dite.

I pari e mori fjalën drejtori i SHMK ‘’Dr. Ibrahim Temo’’, z. Shaban Hyseini i cili i falenderoi të pranishmit dhe ua uroi të gjithëve patronatin. Kryetari i komunës së Strugës z. Ramiz Merko i përshëndeti të pranishmit dhe i uroi ato për patrionatin e shkollës në tre gjuhë shqip, maqedonisht dhe turqisht.

“Rinia është e ardhmja jonë, kurse arsimi është faktori më I rëndësishëm në zhvillimin e tyre. Ato janë ardhmëria dhe për to duhet të kontribojmë mund që të kenë arsim më të mirë dhe më të sigurtë” – theksoi kryetari.

Programi vazhdoi me aktivitete të cilat ishin përgaditur nga ana e nxënësve dhe profesorëve.

#komunaeStrugës
#општинаСтруга
#municipalityofStruga

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments