Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSela do të ngre padi kundër dy deputetëve të VMRO-së, deputetët që...

Sela do të ngre padi kundër dy deputetëve të VMRO-së, deputetët që hapën dyert e Parlamentit

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela në deklaratë se po e përcjell hetimin të cilin e udhëheqë Prokuroria Themelore Publike dhe pret që të shikon se çfarë rezultate do të ketë.
Sela thotë se menjëherë pasi të mbaron e njëjta, menjëherë do të fillon të dorëzoje edhe padi private personalisht, por nuk tregoi për kë konkretisht. “PTHP ende po heton, menjëherë pasi të mbarojnë, unë do të dorëzoj edhe padi private”, theksoi Ziadin Sela. Sela në pyetjen e Makfaks se a do ti padisë edhe deputetët që hapën dyert e Parlamentit, Mukovski dhe Vasilevski, i njëjti nuk e ka hedhur poshtë këtë mundësi. Deri më tani asnjë nga deputetët që morrin pjesë në ngjarjet e prillit në kuvend nuk është ulur në bankën e të akuzuarve.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments