Friday, June 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiRamis Merko flet pas fitores në Strugë

Ramis Merko flet pas fitores në Strugë

Falemnderim qytetarëve të Strugës🌹

Pavarësisht për kë votuat dje, unë Ju jam falendedues të gjithëve për maturinë që treguan si qytetarë, për zgjedhje të qeta, fer dhe demokratike.
Ne do të vazhdojmë ti shërbejmë Strugës dhe struganëve, pavarësisht që disa grupe shfrytëzuan mjetet jodemokratike dhe preken dinjitetin tim dhe të të afërmve të mi. Projekte nuk ofruan se nuk kishin gjë të tilla, kurse ne me programin tonë mposhtëm 4 parti bashkë , ne do të fillojmë nga sot bashkëpunimit me të gjithë qytetarët e Strugës për të kthyer në normalitet mardhëniet tona njerëzore, qytetare dhe ndëretnike.

Struga fitoi, Struga do të jetë e jona dhe Strugën do ta bejme bashkë vend akoma më të mirë për të jetuar!!!
Na priftë e mbara.

Благодарност до граѓаните на Струга🌹

Без разлика за кого гласавте вчера, Ви благодарам на сите за зрелоста што ја покажавте како граѓани, за мирни, фер и демократски избори.
Ќе продолжиме да им служиме на Струга и на стружани и покрај тоа што некои групи користеа недемократски средства и го нарушија моето и достоинството на моите најблиски. Проекти не понудија затоа што истите и ги нема, а ние со нашата програма ги поразивме 4 партии заедно, од денеска ќе ја започнеме соработката со сите граѓани на Струга за да ги вратиме во нормала нашите човечки, граѓански и меѓуетнички односи.

Струга победи, Струга ќе биде наша и заедно ќе ја направиме Струга уште подобро место за живеење !!!
Нека ни е со среќа.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments