Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniQeveria vendos: Nesër një rrogë plus për punonjësit e MPB-së që u...

Qeveria vendos: Nesër një rrogë plus për punonjësit e MPB-së që u përfshinë në procesin e ndryshimit të dokumenteve personale

Punonjësit e shërbimeve administrative të MPB-së që punonin për procesin e ndryshimit të dokumenteve personale të qytetarëve do të marrin nesër një tjetër pagë. Ky vendim ka kaluar në seancën e sotme të qeverisë, ka bërë të ditur MPB.

Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme në Qeverinë Teknike, Mitko Bojmacalijev, në konferencën e sotme për media në Qeveri, ka falënderuar punonjësit e MPB-së të cilët janë angazhuar në shërbimet administrative për të punuar në ndryshimin e dokumenteve personale të qytetarëve.

“Me këtë rast dua të falënderoj të gjithë kolegët e mi që kanë punuar në shërbimet administrative gjatë periudhës së kaluar, të cilët punojnë me turne, në fundjavë dhe në ditë festash, të cilët dhanë kontributin e tyre personal në ndryshimin e dokumenteve të udhëtimit, dokumenteve personale dhe të gjitha dokumentet tjera që u nevojiteshin qytetarëve për t’i ndryshuar ato nga Republika e Maqedonisë në emrin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut. Njëkohësisht i njoftoj se nesër do të marrin një pagë në llogaritë e tyre në shumën e pagës së fundit që kanë marrë nga MPB-ja, akt të cilin e kemi nënshkruar edhe unë dhe ministri”, tha Bojmacalijev.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments