Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniQeveria vendos: Bastoret vetëm “online”, mbyllen objektet

Qeveria vendos: Bastoret vetëm “online”, mbyllen objektet

Qeveria e Republikë së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme me propozim të Ministrisë së Financave ka vendosur që të mbyllen objektet e basteve në të gjithë territorin e vendit. Me vendimin e qeverisë bastet do të  realizohen vetëm “online” . Pritet  që shteti nga bastet “online” të mbledhë deri në 50 milion euro në vit. Sa i përket sigurisë së basteve dhe pagesave, duke pasur parasysh se në shumë raste kemi të bëjmë me kompani “offshore”, burimet tona thonë se  kjo do të rregullohet përmes garancisë bankare.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments