Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPse Artan Grubi nuk e do në qeveri Aleancën për Shqiptarët?

Pse Artan Grubi nuk e do në qeveri Aleancën për Shqiptarët?

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi në emisionin “Vetëm e vërteta” në TV “Kanal 5” ka thënë se Qeveria e Maqedonisë është stabile edhe pa praninë e liderit të Aleancës së Shqiptarëve, Ziadin Sela në të, njofton Portalb.mk.
“Qeveria është stabile edhe pa pjesëmarrjen e Selës në të. BDI tash është më e rëndësishme se sa në kohën e VMRO-DPMNE-së, kur me 63 deputetë nuk ju duheshim. Tash pa 10 votat tona askush nuk mund të bëjë Qeveri”, tha Grubi.

Sipas Grubit, rezultatet e zgjedhjeve lokale në Maqedoni treguan se shqiptarët dhe maqedonasit janë më të bashkuar se asnjëherë më parë.

“Nuk mund të gjeni shqiptar i cili thirret në federalizim ose ndarje të Maqedonisë. Unë jam i lindur në Shkup, babai im është i lindur në Shkup, ky është shteti im dhe e dua si të tërë, të integruar dhe pa paragjykime, që bashkërisht të hyjmë në Bashkimin Evropian”, tha Grubi.

Grubi kërkoi gjykim të serishëm me ekspertizë ndërkombëtare për rastin “Monstra” dhe “Lagjen e trimave” për të hedhur poshtë çfarëdo qoftë përfshirje të BDI-së në të dyja ngjarjet.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments