Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotapresidentja shpërthen në lot

presidentja shpërthen në lot

Betohet duke u perlotur para flamurit te saj qe e ndjeu aq shume,e puth dhe e shtrengon me shume emocion,ajo eshte presidentja kroate Kolinda Grabar Kitaroviq e cila beri betimin sot.

Presidentja e re e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, ka bërë sot betimin.

“Do të jem presidente e të gjithë qytetarëve kroatë, pavarësisht përkatësisë politike, fetare dhe gjinore. Pakicat kombëtare janë pasuri e Kroacisë. Do të mbroj të drejtat e tyre, por do të luftoj edhe për të drejtat e popullit kroat jashtë kufijve të Kroacisë”, ka thënë Grabar Kitaroviq.

Ajo po ashtu ka falënderuar paraardhësit e saj: Franjo Tugjman, Stjepan Mesiq dhe Ivo Josipoviq.

Në inaugurim ka marrë pjesë edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Se sa emocionuese ishte betimi, tregojnë edhe fotografitë ku Kitaroviq pasi që e puth flamurin kroat, shpërthen në lot.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
Previous article
Next article
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments