Sunday, December 3, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPolicia të dielën ka dënuar 881 shoferë

Policia të dielën ka dënuar 881 shoferë

Ministria e Punëve të Brendshme informoi se në aksionin e policisë që u krye të dielën në gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut janë gjobitur 881 shoferë, pasi ata kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, raporton SHENJA.

MPB sqaroi se 70 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar, ndërsa 14 automjete me shpejtësi edhe më shumë se 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar .

Në të njëjtën kohë, 484 drejtues mjetesh kanë tejkaluar shpejtësinë në qytet dhe 397 jashtë qytetit. MPB informoi se kontrollet e intensifikuara në trafik do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments