Tuesday, March 28, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniPolicia konfiskon mbi gjashtë mijë copë mjete piroteknike në Resnjë

Policia konfiskon mbi gjashtë mijë copë mjete piroteknike në Resnjë

MPB informon se dje (29.12.2022), zyrtarë policorë nga SPB Manastir kanë kryer bastisje në shtëpinë e K.K (57) nga Resnja dhe në një objekt shitës në Resnjë, në pronësi të tij.

Gjatë kontrolleve janë gjetur 6064 copë lëndë të ndryshme piroteknike, si dhe janë gjetur dhe konfiskuar disa pako me duhan.

Personi është ndaluar në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments