Friday, March 31, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeQytetiPolicia e Strugës: Arrestohen dy të rinj, kapen me 232 peshqë belushkë

Policia e Strugës: Arrestohen dy të rinj, kapen me 232 peshqë belushkë

Sekuestrohen 232 copë peshqë belushkë Ohri , arrestohen dy shtetas të Republikës së Shqipërisë

Sot (12.02.2023), pas masave dhe aktiviteteve të ndërmarra paraprakisht, Oficerë policorë të Sektorit të Krimit Ndërkufitar Strugë dhe Stacionit Policor të pikës kufitare të Qafthanës kanë ndaluar H.F.(22) dhe Ç. E.(22) në dalje nga vendi. , të dy nga Republika e Shqipërisë.
Gjatë kontrollit në automjetin e tipit Škoda me targa kombëtare shqiptare, u gjetën 232 copë peshqë belushkë Ohri, të cilat ishin objekt i tregtisë së paligjshme nga Republika e Maqedonisë së Veriut në Republikën e Shqipërisë.
H.F. dhe Ç.E. ndalohen dhe pas dokumentimit të plotë të çështjes ndaj tyre do të ngrihet padi e duhur. SPB Ohër, Zëdhënëse Merlina Islami

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments