Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiPolicia dhe inspektorët, kontroll në lokalet e Maqedonisë, pritet edhe Struga

Policia dhe inspektorët, kontroll në lokalet e Maqedonisë, pritet edhe Struga

Ministria e Punëve të Brendshme në koordinim me Drejtorinë e të Ardhurave Publike, kreu kontroll mbi disa objekte hotelierike në Prilep dhe Manastir, por edhe në disa vende të tjera.

Detajet e veprimit do të shpallen në një konferencë shtypi gjatë ditës.

Një javë më parë në një aksion të koordinuar policor bashkë me inspektorët nga Drejtoria e të Ardhurave Publike, Inspektorati i Punës dhe Inspektorati i Tregut, u kontrollua puna e 24 objekteve hotelierike në Shkup, nga të cilat 13 u mbyllën për shkak të parregullsive të vërtetuara.
Gjatë mesnatës policia së bashku me isnpektorët e DAP, ka ushtruar kontrollë në disa lokale të Tetovës.
Ky kontroll do të ushtrohet edhe në Strugë në ditët në vazhdim.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments