Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPo planifikohen ‘bomba’ kundër Zaevit, ja autorët?!

Po planifikohen ‘bomba’ kundër Zaevit, ja autorët?!

Përfaqësuesit e lartë të eshalonit të parë të Qeverisë së kaluar, veçanërisht strukturat e saj të sigurisë, nën koordinimin e ish-udhëheqëses për punë të brendshme, Gordana Jankullovska, kanë formuar një rrjet sigurie , zbulon gazetari Sasho Ordanovski në kolumnën e tij “ Civil Media”.
Ai shkruan se ky operacion i pajisur mirë teknologjikisht, me siguri kryhet pa dijeninë e udhëheqjes së re të partisë i drejtuar nga Hristijan Mickoski, të cilin kuadrot e vjetra nuk i besojnë dhe siç bën me dije Ordanovski qëllimi kryesorë i rrjetit në fjalë është përfitimi, dhe më pas të publikojë materiale për Qeverinë aktuale të LSDM-së, të cilat do të mund ta kishin të njëjtin efekt sikurse “bombat e Zaevit”.

Ndërkohë, ekspertët e sigurisë theksojnë se ky veprim i opozitës është i paligjshëm dhe shkatërron sistemin shtetëror, dhe gjithashtu zbulon se në rrethin e sigurisë qarkullojnë zëra, por edhe indikacione seriozë për atë se selia kryesore e VMRO-DPMNE-së në Shkup, është bazë kryesore që në mënyrë të paligjshme derdhen informacione personale mbi zyrtarë të ndryshëm nga Qeveria aktuale./Medial.mk

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments