Monday, March 20, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniPlagosen disa policë nga protestat e dhunshme para Kuvendit

Plagosen disa policë nga protestat e dhunshme para Kuvendit

Janë përshkallëzuar protestat kundër propozimit francez para Kuvendit.

Policia u përpoq të shpërndante turmën që vazhdonte t’i afrohej Parlamentit dhe të gjuante me sende të forta në drejtim të policisë.

Sipas informacioneve të para disa policë kanë mbetur të plagosur, ndërsa janë arrestuar po ashtu disa protestues.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments