Monday, October 2, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPlaçkitet Xhamia e Larme në Tetovë

Plaçkitet Xhamia e Larme në Tetovë

Policia e Maqedonisë njofton se në periudhën prej orës 19:40 të datës 21.01.2018 deri orën 04:30 të 22.01.2018 është kryer vjedhje në Xhaminë e Larme në Tetovë.
“Vjedhësit kanë hapur me forcë derën hyrëse, janë futur brenda dhe nga kutia për bamirësi kanë marrë rreth 500 denarë, 5 euro dhe 5 lira turke dhe janë larguar në drejtim të panjour”, thonë nga policia, njofton Telegrafi Maqedoni.

Nga policia shtojnë se hetim në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i SPB Tetovë dhe po ndërmarrin masa për zbardhjen e rastit.

Në ndërkohë nga policia njoftojnë se tentim për vjedhje ka pasur edhe në Xhaminë e Rinisë e cila gjendet në rrugën “176” në Tetovë, mirëpo për shkak të aktivizimit të alarmit, vjedhësit janë larguar dhe nuk kanë shkaktuar dëme.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments