Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPikëllim/ Ndërron jetë Refik Zenku nga Kërçova, ikona e gazetarisë sportive

Pikëllim/ Ndërron jetë Refik Zenku nga Kërçova, ikona e gazetarisë sportive

KUMT I HIDHUR !!!

• S’arritëm të bëjmë, sa bëre për ne.
• Të mbetesh pa fjalë, për vepër-madhështorin.

I dashur, Refik Zenku.
I sinqerti, ndër shokë.
I përbetuari, i nderit familjar.
I urti dhe i maturi me të gjithë.
I buzëqeshuri i familjes dhe shoqërisë.
I dalluari dhe i pa’lodhshmi në punën profesionale si gazetari i pakrahasuar në sport.
I përkushtuari në të gjitha detyrat, të cilat i pranoje si obligim-detyrim.
I pasiri në shpirtë e zemër.

Sot-sonte, dëgjoj lajmin më të hidhur, për ndarjen Tënde nga ne, familja dhe jeta !!!
Humbëm më të mirin, më të drejtin, zë’ëmbëlin, i cili sa herë që duhej të përcjellë e pres nipin-Beqën, më shoqëronte që t’i dhurojë mbështetje…
Pas këtij lajmi, s’do të dalloj asnjë, sepse të mirët dhe të përzgjedhurit e jetës m’i merr Zoti shpejt !!!

* E nderuara Familje-Zenku, u shpreh ngushëllime me dhembjen më të thellë, ndier pas humbjeve në familjen time.

Refik, shpirti Yt, t’i bëhet dritë Familjes.
Prehu i qetë, bashkë me anëtarët e familjes që të presin në Amëshim.

23 nëntor, 2020
Kërçovë

Me dhembje të thellë,
Fatmir Beqir Limani

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments