Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiPija që ndihmon me kapsllëkun

Pija që ndihmon me kapsllëkun

Kapsllëku është një çështje e shpeshtë shëndetësore që shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, duke përfshirë moshën, ushqyerjen jo të duhur, mungesën e aktivitetit fizik, marrjen e pamjaftueshme të ujit, mungesën e fibrave dhe të ngjashme.

Për më tepër, kapsllëku mund të ndodhë si pasojë e ndonjë gjendje tjetër shëndetësore dhe në këtë rast duhet të konsultoheni me urgjencë me mjekun tuaj.

Statistikat kanë treguar se një në dhjetë individë vuan nga lëvizja e parregullt e zorrëve dhe ilaçi i mëposhtëm natyral mund të jetë një zgjidhje efektive për këtë problem.

Përbërësit:

1 dardhë e madhe

100 ml qumësht të bajameve

50 gr jogurt me pak yndyrë

50 gr tërshërë

Gjysmë luge gjelle mjaltë

1 lugë gjelle gjalpë të bajameve

Gjysmë luge gjelle xhenxhefil në rende

Pak kanellë

Si ta përgatisni këtë recetë?

Lajeni dardhën mirë, largoni farat dhe prejeni në katrorë. Vendosni të gjithë përbërësit në mikser, pos kanellës.

Përzieni të gjitha mirë derisa të bëhet një masë homogjene dhe servojeni me pak kanellë sipër.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments