Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriPërmbytjet në Shqipëri, policia skanon situatën

Përmbytjet në Shqipëri, policia skanon situatën

Si pasoje e intensitetit te larte reshjeve te shiut, aksi rrugor Kardhiq -Gjirokastër kalohet me vështirësi pasi ka dale uji ne rruge tek pika e Viroit.
Aksi Fushe Kruje-Laç kalohet me vështirësi pasi përballë lokal Arberia ne Fushe-Kruje ka dale lumi ne rruge.

Rruga e Ndroqit për ne Durrës tani është drejt bllokimit për shkak te ujit qe po bllokon rrugën ne disa pika.

Te dyja krahët e autostradës Tirane- Durrës janë te pakalueshme.

Nga Durrësi për te ardhur ne Tirane drejtuesit e mjeteve te qarkullojnë ne aksin Durrës-Vore-Rinas-Laknas-Kames.

Akset e tjera për momentin janë te kalueshme pa probleme.

Policia e Shtetit ka kaluar ne gatishmëri te përforcuar.

Te gjitha Repartet e FNSH, Tirane, Shkoder e Fier jane angazhuar ne mbeshtetje te Policive lokake per t’ju ardhur ne ndihme njerezve ne nevoje.

Policia Rrugore eshte 100% ne rruge ne te gjitha akset rrugore.

Policia e Rendit ka shtuar patrullat te cilat jane ne gadishmeri per te nderhyre ne rast nevoje.

Policia e Shtetit po bashkepunon me Emergjencat Civile, Ushtrine, Zjarrfikesit dhe ARRSH per te menaxhuar situaten.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments