Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiPërkujtim për ata që ranë në Ladorisht

Përkujtim për ata që ranë në Ladorisht

PËRKUJTIM PËR ATA QË RANË!
Sot më 28 tetor, në këtë datë të kalendarit historik përkujtohet 73 vjetori i Masakrës së Ladorishtit vepër e barbarisë naziste.Më 28 tetor të 1944, hordhitë e tërbuara naziste në bashkëpunim me bashkëpunëtorët e tyre të rrethit, dogjën dhe masaktuan fshatin Ladorisht duke vrarë afro 90 vetë prej tyre brenda një dite.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments