Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiPërfunduan punimet ndërtimore në Bulevardin e ri, buzë Drinit të Zi (FOTO)

Përfunduan punimet ndërtimore në Bulevardin e ri, buzë Drinit të Zi (FOTO)

Komuna e Strugës:

Përfunduan punimet ndërtimore në Bulevardin e Ri

Sipas planeve të parapara për rregullimin e shëtitores buzë Drinit të Zi, me pjesën e asfaltuar u realizua tërësisht edhe ky projekt madhështor për qytetin e Strugës, në veçanti për qytetarët e saj dhe për vizitorët që do të shëtisin kësaj anë të lumit.

Kryetari i komunës, z.Ramis Merko ishte i pranishëm gjatë punimeve për të vërtetuar edhe njëherë se premtimet realizohen përditë, sidomos në sferën e infrastrukturës rrugore dhe në përmirësimin e kushteve për qarkullim të lehtësuar.

Vazhdojmë e nuk ndalemi!

——-

Завршија градежните работи во Новиот булевар

Според предвидените планови за уредување на шеталиштето покрај Црни Дрим, со делот за асфалтирање потполно се реализира и овој грандиозен проект за градот Струга, особено за нејзините граѓани и за посетителите кои ќе прошетаат на оваа страна на реката.

Градоначалникот г-дин Рамис Мерко беше присутен за време на работите за да уште еднаш потврди дека ветувањата се реализираат секој ден, особено во областа на патната инфраструктура и подобрувањето на условите за слободно движење.

Продолжуваме и не престануваме!

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments