Monday, April 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiPërfshihet nga flakët restoranti "Oriental AS"

Përfshihet nga flakët restoranti “Oriental AS”

Tre milionë denarë arrin dëmi në kafenenë “Oriental AS” në Zherovjan të Tetovës pasi dje rreth orës 6:00 për arsye deri më tani të pakonfirmuara ka shpërthyer zjarr në objekt, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovsk
Pronari i “Oriental AS” është A.A. (47) nga Bogovinja dhe në momentin e zjarrit lokali ishte i mbyllur dhe në të nuk ishte askush. Është djegur pjesa e prapme e objektit – klubi i natës dhe dukshëm është dëmtuar tërë inventari në brendësinë e tij – tavolina, mobilje, televizorë, sistemi muzikor etj, ndërsa hapësirat e tjera dukshëm ishin tymosur. Zjarri është paraqitur nga një i punësuar në kafene pas çka vijoi intervenimi i shpejtë i
zjarrfikësve të Tetovës të cilët e lokalizuan zjarrin. Është kryer inspektim i plotë dhe po punohet në konfirmimin e arsyes për zjarrin, rrethanat dhe gjithçka tjetër, ndërsa dëmi i përgjithshëm material vlerësohet në rreth tre milionë denarë, tha Josifovsk.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments