Friday, February 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNjë i akuzuar për “Shuplakat në Qendër” pranon fajin, Gruevski ndjehet i...

Një i akuzuar për “Shuplakat në Qendër” pranon fajin, Gruevski ndjehet i pafajshëm

Kryetari i OBRM-PDUKM dhe ish-kryeministër, Nikolla Gruevski, i cili është i akuzuari i parë në lëndën “Dhuna në Qendër” në seancën e sotme në Gjykatën e Penale u deklaruar i pafajshëm dhe refuzoi akuzat me të cilat ngarkohet nga PSP.

Edhe ish-ministri i Lidhjes dhe Transportit, Mile Janakieski, së bashku me deputeten Daniella Rangellova u deklaruan të pafajshëm për akuzat e PSP, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Fajin e pranoi Tomisllav Llazarov, ish-koordinator i grupit të deputetëve të OBRM-PDUKM-së në Komunën Qendër. Ai tha se ndjehet fajtor dhe është është penduar shumë.

Gjatë seancës së sotme gjyqësore avokatët e mbrojtjes kërkuan shtyrjen e diskutimit kryesor.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments