Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPër herë të parë ndihma e shpejt në Shkup me shef shqiptar

Për herë të parë ndihma e shpejt në Shkup me shef shqiptar

Shërbimi emergjent në kuadër të Shtëpisë së Shendeti në Shkup për herë të parë do të ketë shef ndërimi, një mjek shqiptar.

Ky pozicion i është besuar mjekut Rihad Rexhepi, i cili vjen në këtë detyrë pas një përvoje 5 vjeçare po në shërbimin emergjent.

“Shërbimi emergjent posedon 5 shefa ndrimesh por deri tani shqiptarët nuk kanë pasur mundësi për të ushtruar këtë pozicion. Me emërimin e sotshëm thyejmë një barier entike dhe dëshmojmë barazi edhe në këtë institucion”, ka shkruar në rrjetin social Facebook, drejtori i ISHP-Shkup, Vullnet Selimi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments