Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPër çfarë emri për Maqedoninë po ziejnë Osmani e Kotzias?

Për çfarë emri për Maqedoninë po ziejnë Osmani e Kotzias?

Zv.kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani po qëndron në vizitë zyrtare në Bruksel, ku mes tjerash është takuar edhe me ministrin grek të punëve të jashtme Nikos Kotzias.
Osmani dhe Kotzias në takim e ryre kanë shkëmbyer edhe mendime edhe ide për çështjen e emrit të cilën Maqedonia dhe Greqia kontestojnë që nga pavarësia e Maqedonia.

Aktuale.mk mëson se ministri grek i punëve të jashtme Kotzias ka mbetur i kënaqur nga angazhimi i Osmanit në gjetjen e zgjidhjes së problemit 25 vjeçar mes dy shteteve.
Ndryshe, Zëvendëskryeministri Osmani ka prezantuar rezultatet dhe arritjet në implementimin e pjesës 3 të Planit 3-6-9.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments