Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPër çdo fëmijë nga një tablet

Për çdo fëmijë nga një tablet

 

Shkollat do të furnizohen me kompjuter- tablet informoj zëvendës-ministri i arsimit dhe shkencës Spiro Ristovski  publikoj televizioni Sitel.

Në fazën e parë do të shpenzohen 152 milionë denarë. Në vitin 2017, tablet do të marrrin  filloristët nga klasa e gjashtë deri në të klasën e nëntë, kurse në vitin 2018 tablet do të kenë edhe  nxënësit e cikleve të ulëta, nga klasa e parë deri në klasën e pestë- deklaroi Spiro Ristovski, zëvendës ministër i arsimit dhe shkencës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments