Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaArrestohet “Escobari” shqiptar

Arrestohet “Escobari” shqiptar

Policia italiane ka shkatërruar një grup kriminal që merrej me shpërndarjen e lëndëve narkotike, të llojit kokainë dhe heroinë.  Në pranga kanë përfunduar tre shqiptarë, disa marokenë dhe tunizianë.

Gjithçka nisi pasi njëri na anëtarët e grupit shkoi në polici dhe denoncoi. Në vitin 2013 ai kishte shkruar në Venezia për të punuar, e ndërsa i ishte ofruar ndihmë nga bashkëardhetarët e tij.

Pa kuptuar ai ishte future në organizatën kriminale, e pas një punë 1 vjeçe në shpërndarjen e kokainës dhe heroinës vendoi të denoncojë në polici. Shqiptarët e arrestuar janë Ilir Canaj, 45 vjeç (koka grupit që thirrej me pseudonimin Escobar) Franci Kanina dhe Mate, të dy 24 vjeç.

Policia ka shpallur në kërkim edhe një maroken 36-vjeçar dhe një 22-vjeçar shqiptarë, të dy anëtarë të grupit. Ndaj tyre rëndon akuza e posedimit të lëndëve narkotike dhe trafikim ndërkombëtar të tyre. Në cilësinë e provave materiale policia italiane konfiskoi një sasi të konsiderueshme droge në Mestre dhe Padova.(foto)

escobari1escobari

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments