Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderPep Guardiola eshte trajneri me i mire ne bote

Pep Guardiola eshte trajneri me i mire ne bote

Statistikisht, Pep Guardiola eshte trajneri me i mire ne historine e futbollit.

Pep ka drejtuar 378 ndeshje si trajner ne karrieren e tij dhe ka fituar 19 trofe, qe do te thote nje trofe cdo 19.89 ndeshje.

Pas tij vjen trajneri legjendar i Liverpool Bob Paisley me 20 trofe ne 535 ndeshje, pra nje trofe cdo 26.75 ndeshje.

Per kuriozitet, legjendari Ottmar Hitzfeld me 26 trofe per 1039 ndeshje ka nje mesatare prej 39.96 ndeshjesh per trofe. Mourinho cdo 34.6 ndeshje, Ferguson cdo 48.43 ndeshje, Van Gaal cdo 43.73 ndeshje.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments