Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniPendarovski nesër viziton Shqipërinë

Pendarovski nesër viziton Shqipërinë


Presidenti i republikës së Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, nesër do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë.

Pendarovski në Tiranë do të mbaj fjalim në Samitin e paqes të Evropës Juglindore nën organizim të Federatës Universale për Paqe.

Gjatë qëndrimit në Tiranë të presidentit Pendarovski është paraparë takim me presidentin shqiptarë Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe kreun e kuvendit Gramoz Ruçi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments