Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPDSH fillon fushatën nga Çairi, me moton “Një hap para PËR NATO...

PDSH fillon fushatën nga Çairi, me moton “Një hap para PËR NATO dhe BE

Të premten, në mbledhjen e zgjeruar të Kryesisë Qëndrore me kryetarët e degëve, u zgjodh shtabi zgjedhor , ndërsa gjatë fundjavës u mbajtën edhe mbledhjet në të gjitha degët dhe nëndegët e PDSH-së ku u formuan shtabet e degëve dhe u zgjodhën kryetarët dhe anëtarët e tyre. Shtabe janë formuar në Likovë, Kumanovë, Haraçinë, Hasanbeg, Butel, Çair, Shuto-Orizare, Veles, Çashkë, Karshiakë, Sopishtë, Saraj, Zhelinë, Tearcë, Tetovë, Bërvenicë, Bogovinë, Negotinë-Vrapçisht, Gostivar, Kërçovë, Dibër, Strugë,Ohër,Resnjë, Dollnen, Krushevë dhe Manastir.

Prej sot fillon edhe mbajtja e tubimeve si dhe formave tjera të takimeve me qytetarët, me qëllim rritjen e përkrahjes për referendumin që do të mbahet më 30 Shtator.
Fushatën për referendumin, me moton “Një hap para PËR NATO dhe BE”, PDSH do ta fillojë nga Çairi ku do të mbahet tubim me fillim në orën 19:30, në teatrin e fëmijëve në Carshinë e vjetër në Shkup.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments