Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniParamilitari maqedonas u kërkon “fer” ushtarëve të UÇK-së, i quan homoseksualë!

Paramilitari maqedonas u kërkon “fer” ushtarëve të UÇK-së, i quan homoseksualë!

Goran Angelof, udhëheqësi i grupit të beretave të ashtuquajtur “Qoseto” ka shkruar në facebook se pret grupin e UÇK-së që paralajmëron ardhjen nga Kosova në Maqedoni për të shpëtuar vëllezërit e tyre të Grupit të Kumanovës të dënuar me dënime drakonike.

Angelof ka shkruar se:

“Super, shkëlqyeshëm, edhe ne ju “duam”, mos e leni pa ardh dhe do të nguleni homosekualë”

Ky provokim është shpërndarë në rrjetet sociale dhe se Angelof më pas është komentuar edhe nga përkrahës të tij të cilët kanë bërë thirrje raciste dhe fyese ndaj shqiptarëve, duke dashur qërim hesapesh.

Angelof ka qenë pjesë e grupit nga Velesi që ka ndërhyrë në Kuvend më 27 prill dhe që kishte sulmuar Ziadin Selën dhe Zoran Zaev me disa deputetë të tjerë. Angelof ende vazhdon të jetë i lirë, ndërsa ai është në lidhje të forta me deputetin e VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski, bashkëvendas nga Velesi. Angelof deri tani nuk është kapur nga policia, edhe pse duket në videomaterialet se si kërcënon dhe ndërsen huliganët dhe paramilitarët e grupit të tij për të goditur dhe përgjakur Zaevin, por edhe Selën.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments