Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPaditen dy ish kryetarë komunash në Maqedoni, ja për kë bëhet fjalë

Paditen dy ish kryetarë komunash në Maqedoni, ja për kë bëhet fjalë

Policia e Strumicës ka ngritur kallëzim penal kundër ish kryetarëve të komunës së Novo Sellës dhe Vasilevës, ka njoftuar sot zëdhënësja e SPB Strumicës, Hrizantema Rendevska.
Sipas saj, ish kryetari i Novo Sellës B.V (54) dyshohet se ka kryer vepër penale “keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe autorizimeve” dhe personit tjetër A.B (54) nga fshati Mokrinë, komunë e Novo Sellës, ndërsa kallëzim është ngritur edhe për firmën nga i njëjti fshat, transmeton Medial.mk.

Policia për gjashtë ditë po ashtu ka ngritur kallëzim penal edhe për ish kryetarin e komunës së Vasilevës V.S (51) për punësim të nëpunësit shtetëror pa arsimin adekuat.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments